Hodnocení semestru od studentů FF a FPR ZČU

Blíží se nám zkouškové období a mnozí už začínají panikařit z toho, že se ještě nezačali učit. Těch několik, kteří nepanikaří, si začínají systematicky připravovat věci, aby v pořádku zvládli celé zkouškové období. A právě s těmito studenty jsme udělali rozhovor o tom, jak prožili semestr, první školní rok na vysoké škole a jak se „těší“ na zkoušky.

První student studuje první ročník na filozofické fakultě:

1. otázka: Jak se ti líbí studium na Západočeské univerzitě?

Samozřejmě jsou věci, které bych asi změnil, nebo dělal jinak, kdybych měl tu možnost. To však nemění nic na tom, že považuji studium na Západočeské univerzitě za příležitost.

2. otázka: Co se ti líbí a nebo naopak nelíbí na tvém studiu?

Patrný rozdíl mezi vyučujícími. Někteří svá povolání vykonávají perfektně a jejich přednášky jsou nesmírně poutavé. Výrazem „někteří“ odpovídám na druhou část otázky.

3. otázka: Blíží se zkouškové období, bojíš se nějakého předmětu?

Asi své první ústní zkoušky, kterou vůbec zažiju jako vysokoškolský student.

4. otázka: Je nějaký předmět, na který se těšíš ve zkouškovém období?

Asi na každý. Zkouškové období je, mimo jiné, i zkouška osobnosti.

5. otázka: Budeš mít samé jedničky na konci zkouškového období?

Určitě ano… Emotikona smile

Druhým respondentem byl budoucí právník v prvním ročníku.

1. otázka: Jsi v prvním ročníku, jak na tebe působí Plzeň a vysoká škola?

Plzeň je pro mě jedno velké dobrodružství, připadám si někdy jako jehla v kupce sena. Avšak i v téhle situaci se řídím mottem „vzhůru k lepším zítřkům“.

2. otázka: Máš už vymyšlenou nějakou taktiku, jak absolvuješ zkouškové období?

Taktika zni jasně: překonat prokrastinaci a úspěšně zdolat úskalí zkoušek.
3. otázka: Máš nějaký předmět, kterého se bojíš při zkouškovém období?

Jelikož studuji první vysokoškolský obor, tak nevím, co mě může zaskočit.
4. otázka:Co soudíš o svých učitelích?

Své učitele hodnotím chvalitebně. Jelikož je pro mě důležitá kvalita výuky, tak se bohužel někdy sami učitele dostanou na zcestí.
5. otázka:  Jelikož jsi právník, tak mě napadá otázka: Kolik umíš zákonů?
Učím se zákony, které jednou (snad) použiji v praxi.

A posledním studentem je z pohledu prvních dvou mazák, student druhého ročníku filozofické fakulty

1. otázka: pomalu začíná zkouškové období, jak jsi prožil letní semestr?

Letní semestr byl super, spousta zajímavých předmětů, takže člověka hned ta škola víc baví. Taky jsem chodil s přítelkyní do tanečních, abych si zopakoval to, co jsem zapomněl. Našel jsem si také práci, takže jsem musel práci sesynchronizovat se školou. Bylo toho dost.

2. otázka: Jak se chystáš na nadcházející zkouškové období? Myslíš, že máš připraveny veškeré materiály, ze kterých se máš učit?

Můžu s čistým svědomím říct, že již mám všechno připravené a o tomto víkendu si vše vytisknu. Ač si poznámky píšu do pc, učení mám rád raději hezky „offline“.

3. otázka: Bojíš se nějakého předmětu?

Jeden strašák by tu byl, nedostal jsem na něj od vyšších ročníků dobré reference, ale zvládnu to. A když ne na první pokus, tak mám další pokusy, někde jsem totiž slyšel, že zkouška je od slova zkusit.

4. otázka: Je možné, že se na nějaký předmět ve zkouškovém období těšíš?

I takové předměty jsou, máme spoustu super vyučujících, a tak člověka učení baví a jde mu to hezky od ruky.

5. otázka: Každý chce mít zkouškové období rychle za sebou, jak jsi na tom ty?

jsem na tom stejně, mám vytvořený taktický bojový plán a pokud vyjde, budu mít hotovo již na začátku června.

Přidej komentář jako první k "Hodnocení semestru od studentů FF a FPR ZČU"