Výjezd na zahraniční stáž

Každý v denním tisku čte o tom, že je Rusko nehostinný kraj, kde je málo peněz, chudoba a cizinci nejsou v zemi vítáni, protože Rusové jsou velcí nacionalisté. Nejenom díky těmto informacím jel Petr Papoušek, student prvního ročníku mezinárodních vztahů, tyto informace ověřit v praxi v rámci Free movers (tento program je určen převážně pro krátké výjezdy, typicky měsíc až dva).

1. otázka: Proč sis vůbec vybral tuto destinaci?

Ačkoli studuji MV-britská a americká studia, velmi mě zajímají země směrem na východ od České republiky. Ruská federace je u nás opředena mnoha předsudky, proto jsem si řekl, že nejlepší způsob, jak zjistit, jaké Rusko skutečně je, je ho navštívit.

2. otázka: Jak se Ti tam líbilo?

Mimořádně. Ruský Kavkaz je stále místy docela divoký region. Studovat místní problémy přímo na místě bylo neuvěřitelně obohacující.

3. otázka: Jací byli místní obyvatelé? Jak vnímali Čechy?

Místní obyvatelé byli úžasní. Byli jsme pravděpodobně vůbec první Evropané, kteří tam jeli na stáž, takže jsme pro všechny představovali svým způsobem exotiku. Projevovalo se to úžasnou pohostinností, nápomocností, přívětivostí a všudypřítomným úsměvem.

4. otázka: Kde jsi bydlel? 

Bydlel jsem na koleji. Komfortem nikterak výrazně nezaostávala za plzeňskými kolejemi. Ale to bylo tím, že nám bylo přiděleno nově opravené patro. Ostatní patra byla na první pohled mnohem horší.

5. otázka: Plánuješ jet ještě někam studijně a nebo už budeš brouzdat rodnou zemi?

Jsem přihlášen na ERASMUS, nicméně rád bych využil možností vycestovat, jak jen to bude možné.

Přidej komentář jako první k "Výjezd na zahraniční stáž"

Zanechte komentář