Dioné

Tento rok se na organizaci Studentského plesu ZČU podílí hned 5 organizací. ESN Pilsen, Stavovská unie studentů ZČU v Plzni, ELSA Plzeň, AIESEC Plzeň a Dioné. V článku o plese jsme slibovali, že vám všechny tyto organizace blíže představíme. Tentokrát si přečtěte informace o studentské organizaci Dioné.

Dioné je nezávislý studentský informační server Západočeské univerzity v Plzni, který se stará především o informovanost studentů o akademické půdě ZČU, jejích fakultách, různých přednáškách, konferencích, veletrzích a workshopech, ale také o studentských akcích, Plzni, výstavách a všeobecně o studentském životě.

Dioné (též známá jako Dióna) je v řecké mytologii nejasná postava, někde považována za bohyni, jinde za titána. Dioné se dříve jmenovala Démétér podle řecké bohyně plodnosti země, neboť měl tehdejší administrátor ve zvyku pojmenovávat servery podle řecké mytologie. „Tato webová stránka existovala především pro studenty IT v době, kdy mít vlastní server bylo prakticky nemožné. První aktivity sahají až do roku 1997, v roce 2001 se zde začaly objevovat první odkazy na stránky, projekty a podobně,“ vzpomíná Zdeněk Jonáš, který stojí za zrodem nápadu udělat z dlouho neaktivní stránky studentské noviny. Tato idea byla zrealizována v roce 2003, což je také rok, kdy zde začaly přibývat první články, ale hlavně i diskuze a dotazy. Studenti se tehdy totiž potýkali s různými problémy, častým tématem byly například tehdejší koleje, takže Dioné umožnila studentům se k této problematice vyjádřit.

Dioné úzce spolupracuje nejen se Západočeskou univerzitou v Plzni, ale také se zdejšími studentskými organizacemi, o jejichž činnosti a akcích si zde můžete přečíst. Kromě zajímavých článků zde na hlavní stránce najdete i náš kalendář, díky kterému vám neunikne žádná událost. Zároveň si zde můžete domluvit společné cestování na WayBooku, což je server pro domluvu spolujízdy se zaměřením na studenty. Tím ušetříte peníze i čas a zároveň můžete poznat nové přátele a kolegy. Brigády, doučování, ubytování či skripta najdete v naší inzerci, kam můžete sami inzerátem přispět.

Další dávkou informací, ale i věcmi k pobavení vás zásobujeme na našem Facebooku, kde často také odpovídáme na otázky týkající se ZČU, minimálně vás nasměrujeme na příslušný orgán či web, kde na ně najdete odpověď. V neposlední řadě na Dioné najdete také různé ankety, fóra, kde se můžete zapojit do diskuze, ale také soutěže o ceny. Minulý měsíc šlo například o lístky na již zmíněný 10. Studentský ples ZČU.

 

Chceš se k nám přidat?

Pokud jsi současný student ZČU, baví tě psát a máš zájem o tuto instituci a dění kolem ní, tak neváhej a napiš nám! Získáš tak nové zkušenosti, přátele, kontakty a dozvíš se spoustu informací. Také se naučíš psát texty v publicistickém stylu a pracovat s editorem Dioné a jimi podobnými. Zároveň získáš i odměnu formou mimořádného stipendia a v neposlední řadě si doplníš životopis o velmi zajímavou položku!

 

 

 

 

Přidej komentář jako první k "Dioné"

Zanechte komentář