Parkhotel opět praskal ve švech

Již po deváté studenti ZČU zaplnili sály Parkhotelu v Plzni. Právě zde se již několik let odehrává nejoblíbenější společenská akce mezi studenty – Studentský ples ZČU. Letošní rok byl laděn do tématu Sci-fi & Fantasy a že bylo na co se dívat se můžete přesvědčit sami 🙂

Celkem se uskutečnil již jedenáctý ročník této jedinečné akce. Vše začalo jako vyvrcholení tanečních kurzů pro zahraniční studenty v sokolovně na Bolevci, které během semestru učili členové ESN Pilsen. Nyní se jedná o jednu z nejžádanějších akcí, na které tvoří zahraniční studenti asi jen 2 % účastníků. Studentský ples to není jen o tančení, důležitou roli zde hraje také zvolené téma.

Jaké téma bude, si mohou každoročně zvolit sami účastníci. Téma Sci-fi & Fantasy loni skončilo na druhém místě, tenkrát vyhrálo téma Great Gatsby. Letos to bylo velmi těsné a o pouhých pár hlasů porazilo Sci-fi & Fantasy téma 50 a 60. léta.

Jak to již každoročně bývá, jakmile začal prodej, vstupenky zmizely během pár minut. Nakonec se však na všechny dostalo a dokonce i několik vstupenek zbylo. Organizátoři vzali v potaz feedback od účastníků z minulého ročníku a provedli v organizaci několik změn, jako například omezení kapacity či brát důraz na tématické vystoupení. I letos se mohou účastníci vyjádřit k organizaci plesu pomocí formuláře.

Plesu se letos zúčastnilo více jak 1 100 lidí z řad studentů, hostů, vystupujících a organizátorů a pomohli tak uskutečnit jednu z největších akcí, která se v Parkhotelu vůbec koná. Začátek plesu byl již v 19 hodin a tančilo se až do 2 hodin do rána.

Program plesu

Fotky z akce si můžete prohlédnout na FB

Ples připravila studentská organizace ESN Pilsen, která se stará o zahraniční studenty přijíždějící na ZČU. Máš zájem se zapojit do našich činností? Podílet se na podobě příštího ročníku plesu? Tak mrkni na náš web!

 tým ESN Pilsen

Přidej komentář jako první k "Parkhotel opět praskal ve švech"

Zanechte komentář