Blíží se první Festival absolventů ZČU

Po dlouhé době, kdy tato oblast byla spíše na okraji zájmu, se pomalu začíná rozvíjet spolupráce naší univerzity s absolventy. Vznikl Klub absolventů ZČU a na začátek listopadu se připravuje první Festival absolventů ZČU.K hlavním cílům vznikajícího Klubu absolventů je navázat kontakt mezi ZČU a těmi, kteří tuto školu či jeji předchůdce – VŠSE a Pedagogickou fakultu úspěšně dokončili. Registrace do Klubu je zdarma a lze ji provést zde. Členové budou mít zajištěn pravidelný přísun informací z univerzity a budou se moci účastnit akcí pořadaných pro absolventy ZČU. Cílem je vytvořit platformu, na níž bude probíhat spolupráce mezi absolventy, univerzitou a dalšími partnery a přispět tak k zvýšení sounáležitosti absolventů s jejich vysokou školou.

První významnou akcí pořádanou v této souvislosti je Festival absolventů ZČU, který proběhne 4. a 5. listopadu. V jeho rámci proběhne například řada zajímavých přednášek bývalých studentů univerzity, připraveny budou prohlídky laboratoří a výukových prostor na jednotlivých fakultách či různé umělecké a sportovní aktivity. Na závěr celého festivalu proběhne společenské setkání absolventů v prostorách plzeňského Parkhotelu. Jeho součástí bude kulturní program, v jehož rámci vystoupí uznávaná akordeonistka a absolventka FPE Jarmila Vlachová, solistka opery Divadla J.K.Tyla Jana Hofmannová (rovněž z FPE) a kapela absolventa VŠSE Milana Karpíška. Na společenské setkání v Parkhotelu se je třeba registrovat na http://galavecer.zcu.cz (registace je umožněna pouze členům Klubu). Program celého Festivalu si je možné stáhnout zde

Věřme, že se uvedená akce podaří a spolupráce univerzity s absolventy se bude v následujícím období rozvíjet co možná nejlépe. Kontakty s bývalými studenty se postupně rozvíjejí i na jednotlivých součástech ZČU, například v případě FPE vzniklo před několika měsíci z iniciativy čertsvých absolventů občanské sdružení Klub absolventů FPE, které se klade za cíl především posílení pro fakulty připravující učitele tolik potřebné zpětné vazby od pedagogů z praxe. Bližší informace můžete najít zde.                

Přidej komentář jako první k "Blíží se první Festival absolventů ZČU"

Zanechte komentář