9. Univerzitní upír – fotky a statistiky

Ve dnech 23. a 24. listopadu proběhl na plzeňské tranfuzní stanici již 9. semestrník akce Univerzitní upíraneb Krev nad zlato pořádané studentskou komorou AS FPE ZČU a organizací SKVAIP. Jak se tato tradiční akce zaměřená na doborovolné dárcovství krve vydařila tentokrát? A kolik lidí vlastně v jejím rámci na plzeňskou tranfuzku dorazilo?

Devátého semestrníku se nakonec zúčastnilo 72 dárců. V drtivé většině se jednalo o studenty bakalářského a navazujícího magisterského studia (celkem 62), nechybělo však ani několik doktorandů, zaměstnanců či absolventů univerzity. Z fakult byla nevíce zastoupena FPE (20), následovala FEL (11), FEK (10) a FZS (9). Na opačném konci byla FAV a UUD (shodně po 2 účastnících).

Celá akce byla vzácně genderově vyrovnaná, obě pohlaví měla shodně po 36 zástupcích resp. zástupkyních. Potěšující je, že Upír tentokrát přivedl na transfuzní stanici 23 prvodárců. Jako hlavní zdroj informací o akci posloužil univerzitní e-mail (40), následovala informace od kamarádů (11) a nástěnky (6). Pro 5 dárců byl hlavním zdrojem informací o akci náš server.

Celá akce byla úspěšně završena tradičním společenským setkáním dárců s názvem Upíří rej. V jeho rámci proběhla sbírka ve prospěch Nadace na podporu kostní dřeně, vybralo se zhruba 800 Kč. Velké poděkování si zaslouží všichni účastníci a organizátoři této již tradiční akce.    

A jak to na Upírovi a následném Upířím reji vlastně vypadalo? To se dozvíte z náseldujících fotek. Případně se můžete podívat na reportáž, kterou o akci natočila regionální televize. Najdete ji zde (datum 24. 11 – začátek reportáže v čase 5:55).  

Velké poděkování si zaslouží všichni účastníci a organizátoři této již tradiční akce.    

 

upir 01První dárci dorazili již v úterý kolem 7. hodiny ranní

 

upir 02

Občerstvení po odběru přišlo vhod

 

upir 03

 

A jak to na Upírovi resp. na následném Upířím reji po celé dva dny vypadalo? To se dozvíte z následujících fotografií. Případně se můžete podívat na reportáž z akce, kterou připravila regionální televize. Najdete ji zde (datum – 24. 11, začátek reportáže v čase 5:55).

         Hlavní zakladatel Upíra s prvodárkyněmi z prváku FPE

upir 04

Univezitní upír v plném proudu

 

upir 05

Jako tradičně dostali i tentokrát všichni účastnici malý dárek – letos to byl bloček a propiska s logem akce

upir 07

Přípravy na večerní Upíří rej. Vzhledem k stylovému interiéru tradičního místa konání, hospůdky Bílej Medvěd, je ale jakákoliv další výzdoba skoro zbytečná 

upir 08

Ač to tak na první pohled možná vypadá, nejsou to pionýrské šátky:) 

upir 09

Medvěd se nakonec docela slušně zaplnil a všichni účastníci se rej náležitě užili

 

Další fotky z akce najdete na webu http://uudr.zcu.cz. Na jaře příštího roku nás čeká jubilejní 10. semestrník. Tak věřme, že se skutečně povede a to nejen z hlediska počtu účastníků. Již nyní mohu prozrradit, že organizátoři připravují u příležitosti tohoto jubilea určitá překvapení, více se ale dozvíme skutečně až v březnu 2011:)  

Přidej komentář jako první k "9. Univerzitní upír – fotky a statistiky"

Zanechte komentář